:..

>>> 0532 276 30 69

 

:..

Gaz ka Yazdır E-posta

Gaz kaçağı nedenleri

Gaz kaçağının başlıca nedeni, aracınızda klimanızı (air condition) düzenli kullanmamaktır. Kışın bile haftada 30 dakika yada 1 saat süre ile klimanızı çalıştırmanız gerekir. Klima üreticileri ve tüm araç markalarının önerisi, kışın aracınızın kaloriferini açtığınızda klimanın da devrede olmasıdır. Bu sayede arabanızın camları buhar tutmayacak, hem de içerideki kuru hava kırılmış olacaktır. gazkacak

Diğer nedenlerden biri ise, aracınızın klima (air condition) devresinde oluşan korozyondur. Zamanla oluşan korozyon, devrede çürümelere neden olacaktır ve sistemdeki gaz, en zayıf bulduğu yerden sızıntı halinde kaçmaya başlayacaktır.

Bir başka neden ise, klima devrenizdeki kırılma ya da kopmalardan kaynaklanır. Aracınızdaki klima (air condition) tertibatı her 3 ayda bir düzenli şekilde kontrol edilmelidir. Şayet bu kontroller yapılmaz ise, ilerleyen zamanlarda karşınıza çıkabilecek sorunları önceden bilmiyor olacaksınız. Bu sorun büyüdükçe, klima devrenizdeki sorunu da büyütecektir.

Gaz kaçağındaki en önemli çözüm tespittir. Erten Mekanik olarak, air condition sisteminizde oluşan herhangi bir gaz kaçağını bulup, gerektiği şekilde tamirini ya da yenilemesini yapmaktayız.

 
< Önceki   Sonraki >

klimabizim